A legtöbb orvosi szoftver csak korlátozott lehetőséget biztosít a betegek kezébe adott dokumentumok egyedivé tételében, holott ezek a dokumentumok az orvos munkájáról, igényességéről keltenek benyomást a páciensekben. Most megmutatjuk, hogyan adhat teljesen egyedi megjelenést nyomtatványainak, ambuláns lapjainak.
A nyomtatvány sablonjának szerkesztése
A nyomtatvány alapjául szolgáló dokumentumot egy egyszerű szövegszerkesztővel pl. Microsoft Word v. LibreOffice Writer segítségével kell megterveznünk, majd meg kell mondanunk a Dokiplusnak, hogy ezt használja a kívánt dokumentum előállításához.
Ahhoz, hogy az orvosi szoftverünk be tudja illeszteni ebbe a dokumentumba a beteg adatait, vizsgálati leírásokat, orvos és rendelő adatait, naplószámot...stb., el kell helyezni benne úgynevezett shortkódokat, melyek pl. így néznek ki:
<<r_neve>> rendelő neve
<<paciens_neve>> beteg neve
<<paciens_taj>> TAJ
<<leiras>> A szakellátáshoz tartozó összes leírás, a felhasználó által beállított sorrendben(anamnézis, státus, diagnózisok, gyógyszerek...)
<<naploszam>> A szakellátási lap naplószáma
stb.
A teljes listát az RTF nyomtatványszerkesztőben, a kérdőjelre kattintva láthatjuk.
Fontos, hogy ezeket a shortkódokat csak egyben szabad formázni, különben az orvosi szoftver nem fogja megtalálni a fájlban, és nem tudja majd behelyettesíteni a megfelelő leírást.
Egy rosszul formázott shortkód, pl. a <<paciens_neve>> a fájl tartalmában így fog kinézni:
<<paciens_}{\b\ab\rtlch \ltrch\loch{\*\bkmkend __DdeLink__0_1893916666}
neve>>}
A nyomtatványsablon beemelése az orvosi szoftverbe
Második lépésként el kell menteni a dokumentumot .rtf kiterjesztéssel, és a Dokiplus-ban betölteni egy RTF nyomtatványba.
A főoldalon a nyomtatványok > RTF nyomtatványok menüpontra kattintva létre kell hoznunk egy új nyomtatványt, és beemelni az előzőleg szerkesztett "sablon dokumentumot".
A részletekért tekintse meg az alábbi videót!"